لینک فایل<تحقیق درباره آشنايي با مفهوم خويشتن>

تحقیق درباره آشنایی با مفهوم خویشتن, خویشتن,آشنایی با مفهوم خویشتن تحقیق درباره آشنايي با مفهوم خويشتن دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تحقیق درباره آشنايي با مفهوم خويشتن.را مشاهده می نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

رفتار انسان پيچيده و اغلب علل گوناگون دارد. و از فردي به فرد ديگر تغيير مي كند. حتي اگر رفتار مورد مشاهد يكي باشد. افراد با خودهاي متفاوت از يك موقعيت مي تواند درك متفاوتي داشته باشد. شايد رفتار يكساني كه از دوفرد در يك زمان بروز مي كند با رفتار مشابهي كه در زمانهاي مختلف از همان افراد سر مي زند ، دلايل مختلفي داشته باشد و از طرف ديگر ممكن است از رفتاري كه نشان مي دهيم يا حرفهايي كه مي زنيم آگاه نباشيم، تمام اين رفتار و اعمال از خود ما سرچشمه مي گيرد. مطالب فوق اين نظر را كه انسان داراي ابعاد و جنبه هاي متفاوتي از “خود“ است را به اثبات مي رساند و نويسنده مقاله را بر آن داشت تا مفهوم خود يا خويشتن انسان را در رويكرد هاي روانكاوي ، رواني- اجتماعي ، صفات ، انسان گرايي ، شناختي ، شناختي- اجتماعي ، ارگانيسمي و سرشتي ، پردازش اطلاعات،تحليل رفتار متقابل و ديدگاه گشتالت با توجه به نظريات روانشناسان شخصيت وبا عنايت به پارادايم مورد مطالعه آنها از نظر بگذرانيم.

مقد مه:

براي انسان هيچ حكم ارزشي مهمتر از داوري او در مورد نفس خويش نيست،و ارزشيابي شخص از خويشتن قطعيترين عامل در روند رشد رواني اوست تصويري كه يك فرد از خويشتن دارد به طور ضمني در همه واكنشهاي ارزشي او تجلي ميكند. ارزشيابي شخص از خويشتن اثرات بر جسته اي در جريان فكري،احساسات، تمايلات،ارزشها و هدفهاي وي دارد وكليد فهم رفتار اوست. هيچ كس نمي تواند نسبت به داوري خود درباره خويشتن بي تفاوت باشد زيرا طبيعت وي چنين اجازه اي را نمي دهد.

دائك فيك و لا تبصر و دوئك فيك و لاتشعراتزعم انك جرم صغيرو فيك انطوي العام الا كبر

درد تودر درون تواست و تو مي بيني و دواي تو در درون تو است و تو آگاه نيستي. مي پنداري كه همين جثه كوچك هستي و حال آنكه درونت عالم بزرگي در بر دارد. حتما خوانندگان عزيز به اين مطلب پي برده اند كه هدف شناخت “خود “ است تا از اين طريق بتوانيم در آرامش و سلامتي به زندگي خود ادامه داده و از پس مصائب و مشكلات دروني خود برآئيم.مطالب دیگر:
🔍مقاله بررسی شعر نو (نیمایی)🔍اصلاح و نوسازی ساختار تجارت داخلی به ویژه در حیطه اصناف🔍اصول اقتصاد تولید🔍تحقیق در مورد اقتصاد🔍تحقیق در مورد اقتصاد ایران🔍تحقیق اقتصاد آمریکا چگونه کار می کند🔍تحقیق درباره تجزیه و تحلیل کلام🔍اقتصاد جهانی‌ نفت‌ و راهكاری‌ منطقه‌ ای‌ برای‌ خلیج‌ فارس🔍تحقیق در مورد اقتصاد خرد🔍تحقیق در مورد اقتصاد کلان🔍تحقیق سرفصلهای اقتصاد كلان🔍تحقیق اقتصاد نفت و تحلیل ساختارها🔍استانداردهای حسابرسی: كنترل كیفیت در مؤسسات ارائه‌كننده خدمات حسابرسی، سایر خدمات اطمینان بخش🔍مقاله تحلیل نهادی از اقتصاد خرد🔍مقاله انتقال الکتریکی وجوه و بانکداری الکتریکی در ایران🔍مقاله اتوماسیون صنعتی🔍مقاله اثر شلاقی در زنجیره تامین🔍مقاله اثرات نفت بر اقتصاد کشور و محیط زیست مناطق🔍اثرات نفت بر اقتصاد كشور🔍مباحث پیشرفته در شبكه های كامپیوتری: بررسی و شناخت شبكه TMN🔍پاورپوینت مدیریت و پیکربندی تجهیزات شبکه🔍پاورپوینت اینترنت ماهواره ای🔍پاورپوینت در مورد بایوس کامپیوتر🔍مقاله استاندارد کردن گردش کار مالی و اعتباری🔍پژوهش در مورد بلوتوث Bluetooth